Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Інформація про стан ринку праці

Фото без опису

З початку року роботодавці надали Полтавській обласній службі зайнятості понад 20 тисяч вакансій

 

Протягом січня-листопада 2022 року роботодавці заявили до служби зайнятості 20,6 тисячі вільних робочих місць. 

Найбільше - у сільському господарстві, в переробній промисловості, торгівлі, на транспорті.  

За професійними групами, найвищий попит роботодавців -  на кваліфікованих робітників з інструментом - 25% всіх поданих вакансій (швачка, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування,); робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 16% (водій автотранспортних засобів, оператор котельні, машиніст крана автомобільного, токар, виробник сиру, тракторист, машиніст бульдозера); професіоналів - 15% (інженер, інженер-технолог, вчитель закладу загальної середньої освіти, лікар загальної практики – сімейний лікар); працівників сфери торгівлі та послуг - 14% (продавці, охоронник, кухар, поліцейський патрульної служби, офіціант); некваліфікованих працівників - 10% (підсобний робітник, укладальник-пакувальник, комірник, прибиральник територій, прибиральник службових приміщень); фахівців - 9% (бухгалтер, сестра медична (брат медичний), фахівець, механік, технік-лаборант, майстер виробничого навчання).

У січні-листопаді 2022 року послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 47,1 тисячі зареєстрованих безробітних.

Серед безробітних, які мали професійний досвід: 21% раніше працювали у сільському господарстві; 19% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 15% – на підприємствах переробної промисловості, 11%  – у державному управлінні й соціальному страхуванні.

Зараз послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримують 9,9 тисячі осіб, які мають  статус безробітних. Це на 28% менше, ніж на відповідну дату минулого року.

Серед зареєстрованих безробітних – 2,8 тисячі чоловіків (29%),  7,1 тисячі жінок (71%). Молоді до 35 років – понад 20%.  Половина безробітних мають вищу освіту. 

Станом на 1 грудня 2022 року, в середньому по Полтавській області, на одне вільне робоче місце претендує 10 безробітних (торік на таку ж дату – 7 осіб). Найбільша невідповідність попиту і пропозиції робочої сили – серед технічних службовців (34 особи), службовців та керівників (19 осіб), кваліфікованих робітників сільського господарства (18). 

Найбільша нестача вакансій – для представників таких професій: продавець продовольчих товарів, листоноша (поштар), підсобний робітник, продавець непродовольчих товарів. Водночас не вистачає швачок, поліцейських патрульної служби, машиністів автокрана, сімейних лікарів,  інспекторів пенітенціарної системи тощо.

Більше аналітичної і статистичної інформації тут: https://pol.dcz.gov.ua/analitics/65

Бажаєте працевлаштуватися? Актуальні вакансії – у Телеграм-каналі Полтавської обласної служби зайнятості оновлюються щодня: (https://t.me/Polt_robota).

 


31.08.2022

Фото без опису

Запитання – відповідь

Кому надається статус безробітного?

Людина, яка не має роботи, але готова та здатна приступити до праці, може отримати статус безробітного

 

Закон України «Про зайнятість населення»

 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-VI#Text

визначає безробітного як особу віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, і яка готова та здатна приступити до роботи;


Статус безробітного може набути працездатна особа працездатного віку, яка не перебуває у трудових відносинах, може та готова приступити до роботи за сприяння служби зайнятості.


До таких осіб належать (Стаття 43 названого Закону):

* особи працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готові та здатні приступити до роботи;

* особи з інвалідністю, які не досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (https://cutt.ly/SXSoKzz) пенсійного віку та отримують пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» (https://cutt.ly/6XSo0cF) та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (https://cutt.ly/DXSo6yb);

* особи, молодші 16-річного віку, які працювали і були звільнені у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників.


Статус безробітного надається за особистою заявою людини (у тому числі поданою засобами електронної ідентифікації) у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у центрах зайнятості, незалежно від  місця проживання чи місця перебування.

Статус безробітного може отримати тільки зареєстрований безробітний. .

Під час воєнного стану зареєструватись можна:

• через чат-бот: https://cutt.ly/YXSa0mr

• на порталі  «Дія», у розділі «Допомога по безробіттю»: https://cutt.ly/5XSa3vr

• у центрі зайнятості.

Детальныше про реєстрацію безробітних в умовах воєнного стану можна дізнатися тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-bezrobitnyh-2022

Телефон гарячої лінії Полтавського обласного центру зайнятості: 066 842 31 87.

Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: Підтримка ДСЗ #1Полтава https://t.me/Pidtrimka_DCZ_1_Poltava.


15.03.2022

Фото без опису

Служба зайнятості Полтавської області працює в звичайному режимі

 

Шановні громадяни! Інформуємо, що Полтавський обласний центр зайнятості, всі міськрайонні, районні та міська філії обласного центру зайнятості і Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості наразі працюють у звичайному режимі.

Здійснюються прийом громадян, реєстрація безробітних, нарахування допомоги по безробіттю, консультації з працевлаштування тощо.

Прийом відвідувачів не проводиться під час повітряної тривоги. Клієнти служби зайнятості під час повітряної тривоги зосереджуються у безпечних місцях (сховищах). 

Режим роботи служби зайнятості: з 8.00  до 17.15 годин.  

Відвідування центрів зайнятості безробітними відбувається особисто.  

Телефони «гарячої лінії» Полтавського обласного центру зайнятості:

0934802190  

0638874605 

0954524784

0962336163.

Діє Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: ПідтримкаДЦЗ#1Полтава.

 

Шановні роботодавці! У зв’язку зі зростанням у Полтавській області кількості вимушених переселенців, які шукають роботу, Полтавський обласний центр зайнятості просить повідомити службу зайнятості про потребу ваших підприємств у працівниках.

Звертатися за телефоном "гарячої лінії" Полтавського обласного центру зайнятості: 093 4802190.

 

 


16.02.2022

Фото без опису

Прес-реліз
про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення
безробітним у січні 2022 року

Послуги служби зайнятості за перший місяць року отримали 23 тисячі людей   

У січні 2022 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 23,4 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 21,8 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

За перший місяць року від 1,1 тисячі роботодавців надійшло 3 тисячі пропозицій роботи.

У січні знайшли роботу 682 клієнта служби зайнятості  

За сприяння обласної служби зайнятості в січні 2022 року отримали роботу 682 особи, з них 581 – в статусі безробітного. 
До  участі в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру в перший місяць поточного року залучили більше 50 людей.  

Більше  900 безробітних  пройшли  професійне  навчання 

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  на посади вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 914 безробітних  проходили у січні професійне навчання. 
Зокрема 578 слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Заради кращої конкурентоспроможності на ринку праці 6 осіб отримали ваучер для підвищення кваліфікації за спеціальністю «бджоляр».  

На обліку перебуває 19,8 тисячі безробітних 

Станом на 1 лютого 2022 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 19,8 тисячі безробітних. Отримують допомогу по безробіттю 18,1  тисячі клієнтів служби зайнятості. 
За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування (29,6%), працівники сфери торгівлі та послуг (13,8%), представники найпростіших професій (13,3%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (9,8%), фахівці (9,4%), професіонали (8,2%).

Роботодавці пропонують  близько 2 тисяч вакансій 

 Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, на 1 лютого 2022 року, становила 1,9 тисячі одиниць. 
Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 0,9 тисячі  пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.
Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (26,9%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування (21 %), професіоналів (13,7%), працівників сфери торгівлі та послуг (12%). 
 


04..10.2021

Попит та пропозиція на зареєстрованому ринку праці у січні-вересні 2021 року

У січні-вересні 2021 року роботодавці області поінформували центри зайнятості про наявність 26,4 тисячі  вакансій, що на 37% менше, ніж торік у той же період.

Структура вакансій за видами економічної діяльності була наступною: 32% у сільському господарстві; 19% вакансій пропонувалося на підприємствах переробної промисловості; 10% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 8% – у будівництві.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігався на:

*робітників з обслуговування, експлуатації устаткування – 33% (тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів, дорожній робітник, тракторист, апаратник оброблення зерна, оператор котельні),

*кваліфікованих робітників з інструментом – 14% (слюсар-ремонтник, швачка, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування),

*найпростіші професії – 14% (підсобний робітник, прибиральник службових приміщень, вантажник, сторож, робітник з благоустрою, вантажник);

*працівників сфери торгівлі та послуг – 11% (продавці, охоронник, кухар, поліцейській (за спеціалізаціями), соціальний робітник, молодша медична сестра (медичний брат)).

Станом на 1 жовтня 2021 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Полтавської обласної служби зайнятості становила 2,4 тис. одиниць, що на 1,3% більше, ніж на відповідну дату минулого року.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (31%), у оптовій та роздрібній торгівлі (12%), у будівництві (9%), у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності (9%) та у державному управлінні й обороні (7%).

У професійному розрізі, найбільше вакансій пропонувалося для працевлаштування: робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (26%); кваліфікованих робітників з інструментом (24%); професіоналів (11%); некваліфікованих працівників (10%), фахівців (7%).

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та https://www.facebook.com/VbagachCZ/

 

 


11.10.2021

Фото без опису

Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у січні-вересні 2021 року

 

Послугами обласної служби зайнятості за 9 місяців року скористалися близько 73 тисяч людей   

 

Протягом січня-вересня 2021 року послуги обласної служби зайнятості отримали 72,9 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 52,8 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

 

Від 5,3 тисячі роботодавців за цей період надійшло 26,4 тисячі пропозицій роботи.

 

 

Роботу знайшли понад 19 тисяч людей

 

За сприяння обласної служби зайнятості працевлаштовані 19,3 тисячі осіб, зокрема 17,2 тисячі зареєстрованих безробітних.

6 безробітних громадян отримали допомогу по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 276 безробітних: із них  45  - недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 231 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.

 

 

Професійне навчання пройшли 3,4 тисячі безробітних  

 

За сприяння обласної служби зайнятості до участі в громадських та інших оплачуваних роботах тимчасового характеру залучені 2,1 тисячі людей.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням  служби зайнятості протягом січня-вересня 3,4 тисячі безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 2,5 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Для кращої конкурентоспроможності на ринку праці 7 осіб старше 45 років отримали ваучер для підвищення кваліфікації за спеціальностями «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» та «водій автотранспортних засобів».

 

 

На обліку – 14,4 тисячі безробітних

 

Станом на 1 жовтня 2021 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебуває 14,4 тисячі безробітних. Отримують допомогу по безробіттю 12,5 тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають

працівники сфери торгівлі та послуг (17,1%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (15,4%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування (14,3%), представники найпростіших професій (13%).

 

 

Роботодавці пропонують 2,4 тисячі вакансій

 

 Станом на 1 жовтня 2021 року роботодавці заявили до обласної служби зайнятості 2,4 тисячі актуальних вакансій.  

Крім того, у базі даних служби зайнятості міститься інформація про 0,9 тисячі  пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (26,5%), кваліфікованих робітників з інструментом (24,4%), працівників сфери торгівлі та послуг (12 %), професіоналів (10,8%).

 

 

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та https://www.facebook.com/VbagachCZ/

 


Фото без опису

 


 

17.10.2019Фото без опису


18.09.2019

Фото без опису

 


19.06.2019

Фото без опису


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь