A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Історичні відомості

Велика  Багачка - селище міського типу, один із районних центрів Полтавської області. Історично населене місце.

Велика Багачка вперше згадується наприкінці ХVІ ст., як козацьке поселення, одне із сотенних містечок Миргородського полку. В писаних джерелах зазначається один із перших поселенців  козак  Багач, від прізвища якого, можливо, і пішла назва селища та однойменної річки. Великою Багачкою селище назване в 1925 році.Фото без опису

В свій час  Велику Багачку відвідали  П. Тичина, М. Рильський, А. Малишко,  М Стельмах.

У Великій Багачці жили кобзарі Антін Скоба та Федір Кушнерик.

Саме тут провів своє дитинство О. Донченко, а  кінорежисер О. Довженко зняв художній фільм «Щорс». Вчителем у Великобагачанській школі працював Є. Плужник.

Тут народилися і виросли український поет Сергій Осока, український дипломат Володимир Бутяга, відомі науковці Яків Скляров (Довгалівка) і ВсеволодФединський.

В селищі побував і відомий український поет-демократ Тарас Шевченко. Згадки про Велику Багачку є в його повісті «Близнецы» та в   Археологічних нотатках.

Нині селище, окрім легендарної козацької слави, славиться збалансованим відпочинком та зеленим туризмом. Тут протікає одна з найчистіших річок  України –  річка Псел.        

Окрасою селища  є сосновий  ліс, який на кілометри тягнеться понад річкою. На цьому дивовижному березі знаходиться санаторій «Псьол» - стаціонарний  санаторно-курортний  заклад  з лікувальною  мінеральною водою.

Справжньою  окрасою селища є майже 800 літній велетень дуб, що височіє на оновленому  стадіоні.

Вулиці селища прикрашають пам’ятники Тарасу Шевченку, Федору Кушнерику, загиблим воїнам у роки Другої світової війни, пам’ятний знак воїнам – інтернаціоналістам та пам’яті жертв Чорнобиля, Алея слави з погруддями Героїв Радянського Союзу повних кавалерів ордена Слави, уродженців Великобагачанського району.

В селищі працює середня школа, школа  мистецтв, дитяча  юнацька спортивна школа,  футбольний клуб, краєзнавчий музей. Діє церква Різдва Пресвятої Богородиці.

Неподалік Великої Багачки розташувався ландшафтний заказник місцевого значення «Байраківський» площею близько 500 га.

Великобагачанщина - край козаків. Нащадки  в пам’ять про них облаштували козацьку гору, де розташовується  камінь козацької доби.

Та найбільшою окрасою   нашого краю є наші люди - трудівники полів,  працівники різних галузей народного господарства, інтелігенція, які люблять своє селище, дбають про його красу, бережуть і  примножують традиції своїх батьків, дідів і прадідів, і гостинно запрошують всіх бажаючих до своєї красуні Великої  Багачки.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь