Інформує ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ВТРАТА ЗАХИСНИКА-ГОДУВАЛЬНИКА: ЯК ОФОРМИТИ ПЕНСІЮ РОДИНАМ?

ЖИТЛОВА ПІЛЬГА ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ: ЯК І ДЕ ОФОРМИТИ

ДОПЛАТА ЗА ВІК: КОЛИ І ЯК ЇЇ ОТРИМУЮТЬ ПЕНСІОНЕРИ

Особливості виплати пенсій особам з інвалідністю, які очікують переогляду МСЕК

ВІДТЕПЕР ЗАЯВУ НА СТРАХОВУ ВИПЛАТУ МОЖНА ПОДАТИ ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ОНЛАЙН

23.12.2021 року

31.08.2021 року

НОВИЙ СЕРВІС ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ - ЕЛЕКТРОННІ ЛІКАРНЯНІ

ЕЛЕКТРОННІ ТРУДОВІ КНИЖКИ

20.05.2021 року

Шановні роботодавці!

Фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області запрошують вас до онлайн-навчання за такими темами:

1. Переваги користувачів вебпорталу ПФУ для застрахованих осіб та роботодавців. Вимоги до страхового стажу-2021.

2. Піклуєтеся про майбутню пенсію – сформуйте електронну трудову книжку!

3. Застосування електронних послуг як фактор мінімізації корупційних ризиків.

Сподіваємося, що це спілкування зацікавить вас і принесе практичну користь.

Залучайтеся до ZOOM-конференції за такими параметрами:

Час: 21 травня 2021, 14-30 (реєстрація з 14-15)

Посилання:  https://zoom.us/j/97919627820?pwd=UmE5NE5IVUZwUjh3bzlCRkh1Um91QT09

Ідентифікатор конференції: 979 1962 7820

Код доступу: 638108

18.05.2021 року

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам буде здійснено з квітня після надходження звітності від страхувальників

Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено щорічний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 квітня. Право на перерахунок визначає страховий стаж, набутий на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок.

Обов’язковою умовою для такого перерахунку є факт продовження роботи після призначення/перерахунку пенсії та набуття у зв’язку з цим необхідного страхового стажу (якщо особа після призначення чи після попереднього перерахунку пенсії продовжувала працювати та набула не менше 24 місяців страхового стажу, або менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення чи після попереднього перерахунку пройшло не менше двох років).

На цьогорічний перерахунок вплинули зміни, внесені до термінів і форми подання звітності з єдиного внеску.

У 2018–2020 роках звітність про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надавалася щомісячно, тому пенсії без звернень пенсіонерів були перераховані у квітні на підставі отриманої звітності.

З 1 січня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Податкового кодексу України, якими передбачено подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісяця) з розбивкою по місяцях звітного кварталу. Строки подання такої звітності (податкового розрахунку) встановлено протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Відтак, податковий розрахунок за 1 квартал 2021 року подається страхувальниками у період з 1 квітня по 10 травня 2021 року.

Таким чином, дані про страховий стаж та заробітну плату за січень та лютий 2021 року, які необхідні для здійснення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, надійдуть у складі звітності зі сплати податку на доходи фізичних осіб (єдиного внеску), яку страхувальники зобов’язані подати до 10 травня.

Отже, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, передбачений законодавством, буде проведено у червні п. р. з 01.04.2021 року.

Пенсіонерам не потрібно додатково звертатись до установ Пенсійного фонду, оскільки перерахунок буде здійснено в автоматичному режимі.

Головне управління Пенсійного фонду України

в Полтавській області