Послуги для ВПО від служби зайнятості
«Робота для ВПО: ти потрібен»
Загальна інформація
Процес пошуку роботи в Україні цього року прискорився. У більшості регіонів кількість вакансій поступово збільшується.
Наразі в базі даних Державної служби зайнятості – близько 65 тисяч вакансій. На «Єдиному порталі вакансій», який було створено у вересні минулого року спільними зусиллями служби зайнятості та шести провідних сайтів з пошуку роботи, щодня розміщується близько 230 тисяч вакансій.
У професійному розрізі найбільше вакансій роботодавцями подається для працевлаштування:
• кваліфікованих робітників з інструментом – 22% від усіх поданих вакансій (швачка, електромонтер, слюсар, електрогазозварник, пекар);
• робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 16% (водій, токар, оператор заправних станцій, тракторист, водій навантажувача, дорожній робітник, оператор верстатів, машиніст екскаватора, фрезерувальник, кранівник);
• працівників сфери торгівлі та послуг – 15% (продавець, кухар, охоронник, офіціант, молодша медична сестра, бармен, соціальний робітник, перукар, поліцейський).
Станом на початок вересня 2023 року статус безробітного в Україні мали близько 110 тисяч осіб. Варто зазначити, що це лише зареєстровані безробітні. Більшість із них жінки — 72%. Офіційно безробітних чоловіків — 28%.
Ситуація з працевлаштуванням ВПО
В Україні близько 5 млн. зареєстрованих ВПО (4,8 млн.). Значна частина з них – громадяни працездатного віку.
Послуги служби зайнятості у 2022 році отримували майже 74 тисячі ВПО, з них – 62 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного. З початку 2023 року послугами служби зайнятості скористалися майже 46 тисяч ВПО, з них – 38 тисяч були зареєстрованими безробітними.
У 2022 році за сприяння служби зайнятості було працевлаштовано 16 тисяч внутрішніх переселенців, за січень-серпень 2023 року – 10 тисяч.
Близько 2,5 тис. внутрішньо переміщених осіб з початку року отримали ваучер на навчання.
Завдяки компенсаційним виплатам, які були надані роботодавцям за працевлаштування ВПО, нове робоче місце з початку цього року отримали 10,3 тис. внутрішніх переселенців (у 2022 році –17,8 тис.).
За даними сервісів з працевлаштування, 44% ВПО працездатного віку наразі не отримують жодного доходу та потребують грошової підтримки.
Послуги із працевлаштування, які доступні для ВПО
Внутрішні переселенці можуть самостійно переглядати актуальні пропозиції на Єдиному порталі вакансій. Також ця послуга доступна через чат-боти у Telegram і Viber.
Державна служба зайнятості організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних. Воно здійснюється на замовлення роботодавця або для людини, яка планує розпочати власну справу.
Для ВПО є можливість отримати ваучер на навчання. Це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. Ваучери видаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій і спеціальностей. Людина яка бажає змінити професію, набути нових знань і навичок має можливість одноразово отримати ваучер за умови, якщо вона:
не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
не отримувала ваучер раніше;
не проходила протягом останніх трьох років професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
має професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.
На підставі ваучера здійснюється:
перепідготовка за робітничою професією;
підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю;
підготовка на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти);
спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності.
Важливо! Законодавчо врегулювано питання надання статусу безробітного ВПО, у яких не розірвані трудові відносини з роботодавцем. Для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю такі особи мають право припинити трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання ВПО особисто заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору, про що центр зайнятості повідомляє роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду і Державної податкової служби (будь-яким засобом комунікації). Датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви.
У межах проєкту єРобота внутрішні переселенці можуть скористатися такими програмами: «Власна справа», «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей». Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць.
Механізми підтримки роботодавців за працевлаштування ВПО
Компенсація на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб сплачується за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази. Максимальний розмір компенсації за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 13 400 грн.
Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні сплачується за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту). Зарплата має бути не нижчою від розміру мінімальної заробітної плати. Сума компенсації щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 6 700 грн. Максимальна загальна тривалість виплат – 2 місяці.
Участь ОВА та місцевої влади в процесі працевлаштування ВПО
При обласних військових адміністраціях (ОВА) триває процес створення Рад з питань ВПО, які мають на меті допомагати інтеграції внутрішніх переселенців, а також роботі органів місцевої влади для забезпечення прав та інтересів ВПО, в тому числі їх працевлаштуванню.
Щоб врегулювати діяльність таких рад і сприяти їх створенню на всій території України, Кабмін ухвалив Постанову «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб». Проєкт документа було розроблено Мінреінтеграції на виконання Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Згідно з Типовим положенням про Раду з питань ВПО, вони сприятимуть реалізації регіональної політики щодо внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, їхній адаптації й інтеграції у приймаючі громади. Серед основних завдань таких рад – сприяння забезпеченню соціального захисту ВПО, їх працевлаштування, забезпечення житлом, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги тощо.
При ОВА діють Координаційні центри підтримки цивільного населення, серед головних задач яких є піклування про ВПО та сприяння їхньому працевлаштуванню.
Юридичний контекст
Побоювання ВПО втратити державні виплати через працевлаштування є не обґрунтованими (йдеться про грошову допомогу на проживання: щомісячна виплата 2 тис. грн. на дорослого та 3 тис. грн на дитину, або людину з інвалідністю). Уряд прийняв особливий порядок виплат ВПО проживання на період воєнного стану і вони не залежать від того, особа працює чи безробітна.
Законодавством дозволяється працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на загальних підставах (Закон № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»).
Щодо працевлаштування осіб, які не звільнилися з попереднього місця роботи є два варіанти, які мають під собою нормативне підґрунтя.
Варіант 1: Спершу провести процедуру звільнення, відповідно до ст.7 Закону № 1706-VII. Потім працевлаштуватися на загальних підставах за заявою чи трудовим договором.
Варіант 2: Працівника роботодавець приймає за заявою. В заяві працівник має вказати як його приймати за основним місцем роботи чи за сумісництвом.
У випадку працевлаштування за основним місцем роботи відповідно до пункту 3-1 частини другої статті 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» роботодавець повідомляє страхувальника про визначення особою такого місця роботи як основного згідно з поданою нею заявою (до її відкликання). При цьому, не має значення як він рахується на попередньому місці роботи.
Політичний контекст
Одним з основних завдань держави є турбота та захист своїх громадян. Особливо гостро це питання стоїть з внутрішньо переміщеними особами, які втратили свій дім, свою роботу та попереднє стабільне життя, через військову агресію росії. Не змігши знищити українську державність військовим шляхом, ворог переслідує цілі щодо створення великих соціальних та гуманітарних криз в Україні, які повинні посилити невдоволеність серед населення, сприяти внутрішньополітичній дестабілізації.
Наше завдання – запобігти цьому і забезпечити успішну інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у нових громадах. Це допоможе покращити економічну ситуацію в країні та полегшить боротьбу України з ворогом.
- Загальна інформація
- Процес пошуку роботи в Україні цього року прискорився. У більшості регіонів кількість вакансій поступово збільшується.
- Наразі в базі даних Державної служби зайнятості – близько 65 тисяч вакансій. На «Єдиному порталі вакансій», який було створено у вересні минулого року спільними зусиллями служби зайнятості та шести провідних сайтів з пошуку роботи, щодня розміщується близько 230 тисяч вакансій.
У професійному розрізі найбільше вакансій роботодавцями подається для працевлаштування:
• кваліфікованих робітників з інструментом – 22% від усіх поданих вакансій (швачка, електромонтер, слюсар, електрогазозварник, пекар);
• робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 16% (водій, токар, оператор заправних станцій, тракторист, водій навантажувача, дорожній робітник, оператор верстатів, машиніст екскаватора, фрезерувальник, кранівник);
• працівників сфери торгівлі та послуг – 15% (продавець, кухар, охоронник, офіціант, молодша медична сестра, бармен, соціальний робітник, перукар, поліцейський).
- Станом на початок вересня 2023 року статус безробітного в Україні мали близько 110 тисяч осіб. Варто зазначити, що це лише зареєстровані безробітні. Більшість із них жінки — 72%. Офіційно безробітних чоловіків — 28%.
- Ситуація з працевлаштуванням ВПО
- В Україні близько 5 млн. зареєстрованих ВПО (4,8 млн.). Значна частина з них – громадяни працездатного віку.
- Послуги служби зайнятості у 2022 році отримували майже 74 тисячі ВПО, з них – 62 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного. З початку 2023 року послугами служби зайнятості скористалися майже 46 тисяч ВПО, з них – 38 тисяч були зареєстрованими безробітними.
- У 2022 році за сприяння служби зайнятості було працевлаштовано 16 тисяч внутрішніх переселенців, за січень-серпень 2023 року – 10 тисяч.
- Близько 2,5 тис. внутрішньо переміщених осіб з початку року отримали ваучер на навчання.
- Завдяки компенсаційним виплатам, які були надані роботодавцям за працевлаштування ВПО, нове робоче місце з початку цього року отримали 10,3 тис. внутрішніх переселенців (у 2022 році –17,8 тис.).
- За даними сервісів з працевлаштування, 44% ВПО працездатного віку наразі не отримують жодного доходу та потребують грошової підтримки.
- Послуги із працевлаштування, які доступні для ВПО
- Внутрішні переселенці можуть самостійно переглядати актуальні пропозиції на Єдиному порталі вакансій. Також ця послуга доступна через чат-боти у Telegram і Viber.
- Державна служба зайнятості організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних. Воно здійснюється на замовлення роботодавця або для людини, яка планує розпочати власну справу.
- Для ВПО є можливість отримати ваучер на навчання. Це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. Ваучери видаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій і спеціальностей. Людина яка бажає змінити професію, набути нових знань і навичок має можливість одноразово отримати ваучер за умови, якщо вона:
- не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
- не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
- не отримувала ваучер раніше;
- не проходила протягом останніх трьох років професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
- має професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.
На підставі ваучера здійснюється:
- перепідготовка за робітничою професією;
- підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю;
- підготовка на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти);
- спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності.
- Важливо! Законодавчо врегулювано питання надання статусу безробітного ВПО, у яких не розірвані трудові відносини з роботодавцем. Для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю такі особи мають право припинити трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання ВПО особисто заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору, про що центр зайнятості повідомляє роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду і Державної податкової служби (будь-яким засобом комунікації). Датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви.
- У межах проєкту єРобота внутрішні переселенці можуть скористатися такими програмами: «Власна справа», «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей». Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць.
- Механізми підтримки роботодавців за працевлаштування ВПО
- Компенсація на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб сплачується за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази. Максимальний розмір компенсації за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 13 400 грн.
- Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні сплачується за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту). Зарплата має бути не нижчою від розміру мінімальної заробітної плати. Сума компенсації щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 6 700 грн. Максимальна загальна тривалість виплат – 2 місяці.
- Участь ОВА та місцевої влади в процесі працевлаштування ВПО
- При обласних військових адміністраціях (ОВА) триває процес створення Рад з питань ВПО, які мають на меті допомагати інтеграції внутрішніх переселенців, а також роботі органів місцевої влади для забезпечення прав та інтересів ВПО, в тому числі їх працевлаштуванню.
Щоб врегулювати діяльність таких рад і сприяти їх створенню на всій території України, Кабмін ухвалив Постанову «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб». Проєкт документа було розроблено Мінреінтеграції на виконання Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Згідно з Типовим положенням про Раду з питань ВПО, вони сприятимуть реалізації регіональної політики щодо внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, їхній адаптації й інтеграції у приймаючі громади. Серед основних завдань таких рад – сприяння забезпеченню соціального захисту ВПО, їх працевлаштування, забезпечення житлом, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги тощо.
- При ОВА діють Координаційні центри підтримки цивільного населення, серед головних задач яких є піклування про ВПО та сприяння їхньому працевлаштуванню.
- Юридичний контекст
Побоювання ВПО втратити державні виплати через працевлаштування є не обґрунтованими (йдеться про грошову допомогу на проживання: щомісячна виплата 2 тис. грн. на дорослого та 3 тис. грн на дитину, або людину з інвалідністю). Уряд прийняв особливий порядок виплат ВПО проживання на період воєнного стану і вони не залежать від того, особа працює чи безробітна.
Законодавством дозволяється працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на загальних підставах (Закон № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»).
Щодо працевлаштування осіб, які не звільнилися з попереднього місця роботи є два варіанти, які мають під собою нормативне підґрунтя.
Варіант 1: Спершу провести процедуру звільнення, відповідно до ст.7 Закону № 1706-VII. Потім працевлаштуватися на загальних підставах за заявою чи трудовим договором.
Варіант 2: Працівника роботодавець приймає за заявою. В заяві працівник має вказати як його приймати за основним місцем роботи чи за сумісництвом.
У випадку працевлаштування за основним місцем роботи відповідно до пункту 3-1 частини другої статті 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» роботодавець повідомляє страхувальника про визначення особою такого місця роботи як основного згідно з поданою нею заявою (до її відкликання). При цьому, не має значення як він рахується на попередньому місці роботи.
- Політичний контекст
Одним з основних завдань держави є турбота та захист своїх громадян. Особливо гостро це питання стоїть з внутрішньо переміщеними особами, які втратили свій дім, свою роботу та попереднє стабільне життя, через військову агресію росії. Не змігши знищити українську державність військовим шляхом, ворог переслідує цілі щодо створення великих соціальних та гуманітарних криз в Україні, які повинні посилити невдоволеність серед населення, сприяти внутрішньополітичній дестабілізації.
Наше завдання – запобігти цьому і забезпечити успішну інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у нових громадах. Це допоможе покращити економічну ситуацію в країні та полегшить боротьбу України з ворогом.
З початком вторгнення російських військ на територію України значна кількість громадян були змушені покинути свої домівки. За даними Міністерства соціальної політики України, наразі кількість офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб (надалі - ВПО) в країні досягає 4,9 млн громадян.
Вирішення питань щодо надання допомоги ВПО, особливо їх працевлаштування, знаходяться в найвищому пріоритеті роботи уряду. Так, між Міністерством соціальної політики, Державною службою зайнятості та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій налагоджена співпраця щодо надання допомоги переселенцям, які виявили бажання шукати роботу.
Державна служба зайнятості пропонує ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні переселенців на новому місці. Слід звернути увагу, що для того, щоб скористатися деякими послугами, людям зовсім не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості. Це, зокрема - підбір роботи, профорієнтаційні послуги, отримання ваучера на навчання тощо. Роботодавці теж можуть скористатися програмами отримання компенсацій за працевлаштування внутрішніх переселенців.
Тож далі - про основні програми та послуги служби зайнятості для ВПО:
Послуги з працевлаштування.
Особи, зацікавлені в пошуку роботи, можуть здійснювати її самостійний пошук на Єдиному порталі вакансій або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram та Viber. Але, слід пам’ятати, що звернення до служби зайнятості може значно прискорити процес працевлаштування, оскільки часто фахівці служби здійснюють підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема - з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.
Професійне навчання та надання ваучерів.
Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за робітничими професіями, які користуються попитом на ринку праці. Таке навчання здійснюється на замовлення роботодавця або для самозайнятості особи, коли безробітний планує започаткувати власну справу.
Професійне навчання зареєстрованих безробітних здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Служба має власну систему сучасних центрів професійно-технічної освіти, які навчають доросле населення за 95 робітничими професіями та 335 освітніми програмами. З онлайн графіком формування навчальних груп за професіями та освітніми програмами можна ознайомитись за посиланням.
Після успішного завершення навчання слухачі отримують документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. Громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Ваучер на навчання дає можливість пройти перепідготовку за робітничими професіями, підвищення рівня освіти, підвищення кваліфікації або спеціалізації та підготовку за спеціальністю для здобуття рівня магістра.
Ваучери видаються окремим категоріям громадян, зокрема і внутрішнім переселенцям, які відповідають певним вимогам за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей.
Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні - це майже 27 тис. грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.
Набуття статусу зареєстрованого безробітного.
Реєстрація безробітних у службі може відбуваватися у три способи:
особисто, під час відвідування центру зайнятості;
через єдиний державний портал електронних послуг або мобільний застосунок Дія;
за допомогою онлайн-форми служби.
Розмір допомоги по безробіттю для кожної людини визначається індивідуально, але під час дії воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розмір мінімальної зарплати, встановленої законодавством на 1 січня календарного року. У 2023-му – це 6700 грн. Для визначення орієнтовного розміру своєї допомоги ви можете скористатися відповідною послугою чат-боту у Telegram.
Допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного та в період дії воєнного стану її тривалість не може перевищувати 90 календарних днів. Водночас для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.
Якщо внутрішньо переміщена особа або особа, яка перебуває на територіях, на яких ведуться бойові дії, і в якої не розірвані трудові відносини (крім осіб, які були керівниками підприємств, установ, організацій всіх форм власності, а також осіб, які обіймають виборні посади), має бажання отримати статуус зареєстрованого безробітнього, то вона має право припинити трудовий договір в односторонньому порядку шляхом подання відповідної заяви на ім'я роботодавця до центру зайнятості. Датою припинення трудових відносин вважатиметься дата, наступна за датою подання такої заяви.
Надання грантів для створення або розвитку власної справи.
У рамках реалізації урядового проєкту єРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись і ВПО:
“Власна справа” - розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тисяч гривень;
Грант для ветеранів - передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень відповідно.
Повниий перелік програм тут.
Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць. Подання заявок відбувається виключно через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в уповноваженому банку.
Впродовж трьох років підприємець повертає отриману суму коштів шляхом сплати податків та зборів, передусім за працевлаштованих працівників.
Про особливості програми гранту для ветеранів та її відмінностях від “Власної справи” можна дізнатися тут.
Використати грант у повному обсязі та створити нові робочі місця необхідно протягом 6 місяців з дати отримання коштів на рахунок.
Надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування ВПО.
Служба зайнятості пропонує такі програми компенсацій роботодавцям за працевлаштування ВПО:
Компенсація на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб - сплачується за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази.
Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні - сплачується за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, яким забезпечено працевлаштування такої особи з розміром заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчим розміру мінімальної заробітної плати.
Для вашої зручності основні відмінності відображені на нашій інфографіці (для збільшення зображення на нього необхідно навести курсор миші та натиснути ліву кнопку миши). Звертаємо вашу увагу, що більш детальну інформацію щодо послуг для ВПО можна отримати у будь-якому центрі зайнятості. Обрати центр зайнятості можна за переліком або на мапі.
У разі виникнення питань пропонуємо зв’язатись з нами через наш контакт-центр: у Telegram, Facebook Messenger або на «гарячу лінію» за номерами: +380938345700; +380990385889; +380974615136.