Посилання:

Протидія домашньому насильству

Про обмеження перебування дітей у вечірній час на вулицях без супроводу дорослих

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ІНФОРМУЄ

Соціальний захист дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Збройні конфлікти, особливо ті, що супроводжуються активними воєнними діями, мають негативні наслідки для суспільства. Найбільш незахищеними у цій ситуації є ДІТИ, яким важко усвідомити увесь жах того, що відбувається навколо них. В умовах збройних конфліктів, вони потребують додаткового захисту з боку держави.

Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (далі - Статус) затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 268 (із змінами).

КИМ НАДАЄТЬСЯ СТАТУС

Статус  надається органом опіки  та піклування, у тому числі за місцем реєстрації проживання/перебування дитини, як внутрішньо переміщеної особи, або за місцем проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

ЯК ПІДТВЕРДИТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ АБО ПЕРЕБУВАННЯ

У разі відсутності відомостей про реєстрацію місця проживання або перебування дитини або відповідних документів, доказами підтвердження її місця проживання або перебування в населеному пункті, на території якого здійснювалася  антитерористична операція, і заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій  та Луганській областях, можуть бути:

• відомості, які містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • документи про право власності батьків або дитини на рухоме чи нерухоме майно;
  • свідоцтво про базову загальну середню освіту;
  • атестат про повну загальну середню освіту;
  • документ про професійно-технічну освіту;
  • табель успішності;
  • учнівський квиток;
  • медичні документи;
  • свідоцтво про народження дитини.

Хто може звернутися від імені дитини

Законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат, або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки і піклування.

КУДИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ

До служби у справах дітей за місце свого проживання/перебування.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ

Заяву про надання статусу, згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» і засвідчені в установленому порядку копії таких документів:

• свідоцтво про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • документа, що посвідчує особу заявника;
  • документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини (у разі коли дитина постійно проживає/перебуває у закладі охорони здоров’я, закладі освіти або іншому дитячому закладі, -документа,  що підтверджує факт перебування дитини в такому закладі) або родинні стосунки між дитиною та заявником;
  • довідки про взяття дитини на облік, як внутрішньо переміщеної особи, або документа, що підтверджує проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція.

ВАЖЛИВО

Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей  виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради за адресою: вул. Каштанова, 20, смт. Велика Багачка, каб.3, та подати документи.