Військових, які самовільно залишили місце служби, закликають повернутися

Дата: 25.06.2024 13:34

Військових, які самовільно залишили місце служби, закликають повернутися
У зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України, продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації в Збройних Силах України мають місце окремі випадки залишення військовослужбовцями військових частин або місць служби.

Відповідальність за  самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно на службу без поважних причин, вчинені в бойовій обстановці, а так само ті самі дії тривалістю понад три доби, вчинені в умовах воєнного стану передбачена частиною 5 статті 407 Кримінального кодексу України і передбачає покарання у вигляді від 5 до 10 років позбавлення волі.
Військова служба правопорядку у Збройних Силах України звертається до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або місця служби з пропозицією зробити перший крок для повернення

Алгоритм дій:
- військовослужбовець, який усвідомлює свій негативний вчинок, бажає в подальшому проходити військову службу в Збройних Силах України та бути звільненим від кримінальної відповідальності за свої дії, повинен звернутись до органу управління Військової служби правопорядку за місцем проживання;
- в разі добровільної згоди, військовослужбовці вказаної категорії будуть направлені до інших військових частин резерву, утворених відповідно до рішення керівництва Збройних Сил України;
- за фактом повернення та зарахування до військової частини резерву військовослужбовцю поновлюється строк служби та всі види забезпечення (грошове, продовольче, речове).