Онупко Генадій Дмитрович

Дата: 19.06.2024 10:39

Генадій Дмитрович Онупко народився 31 жовтня 1973 року у с.Балюки у великій багатодітній родині. Навчався у місцевій восьмирічній школі, потім – у Великобагачанській середній школі, після закінчення якої здобув професію повара у Красногорівському ПТУ.

Після проходження строкової військової служби у Полтавському училищі опанував професію електрогазозварювальника.

Працював у Великій Багачці пасічником, удома також мав велику пасіку.  Працював на птахокомплексі.

Разом з дружиною Кузнецовою Любов’ю Олексіївною проживали в с.Якимове, виховували доньку Таню та сина Сашу, який виріс справжнім патріотом і захисником України. Олександр разом зі своїм другом Сергієм Лукашем у березні 2022 стали добровольцями та пішли захищати Вітчизну. На превеликий жаль з 22 березня 2022 року Олександр офіційно вважається безвісти зниклим під час бою біля Мар’їнки Донецької області.

Сам же Генадій Дмитрович захищав незалежність України в зоні проведення АТО у 2014 – 2015 роках, а у березні 2022 знову став на захист держави.

23 січня 2023 року в боях за Бахмут наш герой-захисник отримав тяжкі поранення, був евакуйований до госпіталя в м.Київ. На жаль тримісячне лікування не дало позитивних результатів – 21 квітня 2023 року серце Генадія Дмитровича перестало битися, мужній воїн став до лав небесного війська