Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Покрокова інструкція подання заяви в електронній формі для отримання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей

Дата: 18.03.2024 14:26
Кількість переглядів: 63

 

Фото без опису

Порядок та умови надання безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни і членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, затверджені постановою Кабінету Міністрів України 29.11.2022 № 1338 (зі змінами) (далі – Порядок та умови)                                                             (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1338-2022-%D0%BF#Text).

 Наказом Мінветеранів від 14.12.2023 р. № 330, затверджено Порядок формування, ведення та доступу до Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей (далі – Порядок) (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0067-24#Text). Зазначеним Порядком визначено механізм формування, ведення Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей (далі – Реєстр), включення суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги до Реєстру, доступу та надання інформації з Реєстру.

Зокрема, передбачається розроблення та впровадження трирівневої система надання психологічної допомоги ветеранам війни та членам їх сімей:

перший рівень – соціально-психологічна підтримка та супровід, яку надаватимуть соціальні працівники, помічники ветерана та інші особи, які пройшли відповідну підготовку;

другий рівень – психологічна допомога, яку можуть надавати психологи, які відповідають визначеним вимогам до фахівця;

третій рівень – включає комплексну медико-психологічну допомогу, яку забезпечують ліцензовані установи, в яких створено відповідні мультидисциплінарні команди мінімум з чотирьох фахівців (1 лікар-психіатр та 3 психотерапевти/психологи).

Психологічна допомога другого і третього рівня надається суб’єктами надання послуг та фахівцями із надання послуг, інформація про яких включена до Реєстру.

Суб’єктом надання послуг другого рівня може бути:

  • юридична особа незалежно від форми власності та організаційно-правової форми;
  • фізична особа – підприємець, яка надає психологічну допомогу                        та з якою перебувають у трудових відносинах фахівці;
  • фізична особа – підприємець, яка відповідає вимогам до фахівця.

Суб’єктом надання послуг третього рівня можуть бути юридичні особи незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, фізичні особи – підприємці, які надають комплексну медико-психологічну допомогу та:

1) провадять діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;

2) мають структурний підрозділ (центр психологічної реабілітації та/або травматерапії, або відділення медико-психологічної реабілітації тощо), укомплектований працівниками, що виконують роботу на підставі трудового договору (контракту) або за цивільно-правовими договорами, який забезпечує проведення мультидисциплінарною командою стаціонарної та/або амбулаторної, та/або дистанційної психологічної допомоги;

3) мають щонайменше один кабінет для прийому отримувачів послуг членами мультидисциплінарної команди та обладнане робоче місце у разі дистанційного надання послуг.

На другому та третьому рівнях Мінветеранів відшкодовуватиме надавачам вартість наданих послуг, а саме:

- 254,18 грн (без ПДВ) – на одну особу протягом однієї години роботи одного фахівця із надання послуг в індивідуальній формі – на другому рівні;

- 153 100 грн (без ПДВ) – глобальна ставка на місяць на одну команду                      з чотирьох фахівців за умови надання послуг із психологічної допомоги 50                   і більше отримувачам послуг протягом місяця – на третьому рівні.

Послуги можуть надаватися стаціонарно та/або амбулаторно, та/або дистанційно.

Щоб стати надавачем послуг та отримувати відшкодування від Мінветеранів (другий, третій рівні) потрібно подати заяву до Реєстру через „Кабінет надавача” https://veteranpsycho-help.mva.gov.ua/login.

Мінветеранів розроблено покрокову інструкцію (інформаційну рамку) щодо подання заяви в електронній формі для отримання послуги реєстрації                  в Реєстрі, розміщена за посиланням: https://mva.gov.ua/ua/veteranam/likuvannya-ta-reabilitaciya/centri-z-nadannya-poslug-psihologichnoyi-reabilitaciyi/nadavacham-poslug-iz-psihologichnoyi-reabilitaciyi.

Крім того, інформація щодо того як стати надавачем послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей та отримати відшкодування від Мінветеранів розміщено на офіційному сайті за посиланням: https://mva.gov.ua/ua/news/yak-stati-nadavachem-poslug-iz-psihologichnoyi-dopomogi-dlya-veteraniv-i-chleniv-yih-simej-ta-otrimati-vidshkoduvannya-vid-minveteraniv.

 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь