Дата: 19.02.2024 17:10

Державними реабілітаційними установами надаються послуги із комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, законних представників дітей з інвалідністю та дітей віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.

Комплексна реабілітація це система медичних, психологічних, педагогічних, фізичних, професійних,         трудових,    фізкультурно-спортивних, соціально-побутових заходів,спрямованих на відновлення та компенсацію втрачених функцій організму.

На сьогоднішній день особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю можна отримати реабілітаційні послуги в установах, які фінансуються з державного бюджету, а саме:

Державна     реабілітаційна  установа    „Центр   комплексної     реабілітації   для    дітей    з

інвалідністю „Промінь” (м. Вінниця);

Державна реабілітаційна установа „Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю” (с. Лютіж, Київська область);

Державна     реабілітаційна  установа    „Центр    комплексної     реабілітації    для    дітей    з

інвалідністю „Мрія” (м. Миколаїв);

інвалідністю „Пролісок” (м. Луцьк).

Надання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю у державних реабілітаційних закладах здійснюється відповідно до вимог Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю” від 06.10.2005 № 2961-IV, Порядку здійснення реабілітаційних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 №31.

Для отримання послуг комплексної реабілітації у державному реабілітаційному закладі отримувач послуг або його законний представник чи уповноважена особа повинні подати заяву до виконавчого органу сільської, селищної ради або до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної військової адміністрації за зареєстрованим місцем проживання (перебування) отримувача.