Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Дата: 12.01.2024 10:21
Кількість переглядів: 42

Фото без опису

Будь-яка особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації для визнання свого статусу. (Постанова Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року №417 із внесеними змінами від 01.06.2021 року. Такий статус встановлює Міністерство соціальної політики України за результатами перевірки після розгляду зібраних документів місцевими державними адміністраціями. Довідка про встановлення статусу є підтвердженням протиправних дій щодо людини, надає постраждалому можливість отримати допомогу від держави та вимагати звільнення від кримінальної відповідальності за злочини, вчинені під примусом.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, подає за місцем перебування до місцевої держадміністрації заяву про встановлення статусу (далі - заява) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Іноземець або особа без громадянства, що не володіє українською або російською мовою, заповнює заяву з перекладачем.

Для встановлення статусу дитині, яка постраждала від торгівлі людьми, заява подається до місцевої держадміністрації її законним представником або особою, якій стало відомо про таку дитину.

Через три дні після отримання заяви працівник держадміністрації проводить з Вами співбесіду.

За можливості, надайте копії проїзних документів, довідку про перетин державного кордону, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, заяви до поліції та відповіді, медичні висновки тощо. Під час співбесіди можуть бути присутні Ваші родичі.

У процесі співбесіди буде складений опитувальний лист. Ознайомтесь з усіма пунктами та підпишіть його. Якщо ви не згодні з будь-якою інформацію, додайте свої письмові зауваження.

Протягом 7 днів триватиме перевірка наданих вами відомостей.

Ще через 2 дні матеріали перевірки будуть надіслані до Мінсоцполітики для прийняття рішення.

Протягом 5 днів після отримання документів Мінсоцполітики надсилає місцевій держадміністрації листа про встановлення статусу або відмову у його встановленні з обґрунтуванням причин такої відмови.

В разі позитивного рішення, протягом 5 днів держадміністрація видає довідку про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Строк дії довідки – до 2-х років і може бути продовжений ще на 1 рік. Протягом цього строку ви маєте право на безкоштовну допомогу від держави.

Також ви маєте право на одноразову матеріальну допомогу у розмірі трьох прожиткових мінімумів.

Разом із правоохоронними органами в комісії закритого типу Мінсоцполітики верифікує постраждалих і здійснює одноразові виплати.

Отримавши усі документи, Мінсоцполітики робить запит до правоохоронних органів, з’ясовуючи, чи відкрито кримінальне провадження, чи співпрацює людина зі слідством, це не впливає на виплату тощо.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1133-12#n20


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь