23 переробні підприємства Полтавщини отримали державні гранти на суму близько 140 мільйонів гривень.

Дата: 12.10.2023 09:49

Наступного року Уряд планує збільшити частку переробки в структурі ВВП із нинішніх 10% до як мінімум 20%. Тож має збільшитися й кількість заявників, адже переробка – один із важливих секторів економічного розвитку кожного регіону.

Про можливості залучення місцевих бізнесів до грантових програм говорили на онлайн-нараді з заступницею Міністра економіки України Надією Бігун. Акцентували увагу на участі місцевого бізнесу в державних грантових програмах, порядку подання документів та залученні органів місцевого самоврядування до співфінансування програм стимулювання переробки.

Обговорили й зміни до програми фінансової підтримки «Доступні кредити 5-7-9%». Для підприємств, які працюють у переробній галузі, збільшується сума кредитного ліміту до 150 млн грн. Додано ще один фінансовий інструмент – факторинг. Це можливість звернутися в банк із договором поставки. Цей продукт буде цікавий для сільськогосподарських підприємств.

Наразі Полтавська область входить у п'ятірку лідерів за сумами укладених договорів.