Міністерство фінансів України запропонувало нововведення, яке суттєво погіршить стан місцевих бюджетів.

Дата: 12.09.2023 16:48

Планується повністю забрати у місцевих громад податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з грошового забезпечення військовослужбовців та правоохоронців. Але таке рішення може призвести до фатальних наслідків для життя територіальних громад, ослабить їх і позбавить можливості допомагати армії.

При вилученні військового ПДФО з місцевого бюджету громади в першу чергу зменшаться видатки на допомогу ЗСУ, населенню, на допомогу сім’ям військовослужбовців, які зараз захищають нашу державу та забезпечення потреб ВПО.

Так, з місцевого бюджету Великобагачанської селищної територіальної громади у 2023 році виділені кошти:

На безпеку і оборону:

- 150,0 тис. грн. на фінансування Програми «Територіальна оборона

Миргородського району» на 2023 рік (Районному бюджету Миргородського району « Інша субвенція з місцевого бюджету»);

- 315,351 тис. грн. на фінансування Програми профілактики

правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Великобагачанської територіальної громади на 2021-2025 роки (Головному управлінню Національної поліції в Полтавській області Миргородського району «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів);

- 50,0 тис. грн. на фінансування Цільової соціальної програми

забезпечення пожежної безпеки Великобагачанської селищної ради на 2022-2026 роки (Головному управлінню ДСНС України в Полтавській області «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів»);

- 200,0 тис. грн. на фінансування Програми надання фінансової та

матеріальної допомоги іншим територіальним громадам України для подолання наслідків збройної агресії російської федерації на 2023-2024 роки (Бюджету Білозерської селищної територіальної громади («Інша субвенція з місцевого бюджету» на відновлення пошкоджених/зруйнованих об’єктів житлової інфраструктури с.Правдине).

На підтримку ВПО та жителів громади:

- 337,316 тис. грн. на забезпечення проживання ВПО в комунальних

закладах громади (оплата енергоносіїв) та на фінансування Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб у Великобагачанській територіальній громаді на 2023 рік.

Всього на фінансування Програми підтримки соціально-вразливих верст населення громади «Турбота» заплановані кошти в сумі 3500,00 тис. грн.

Рішенням 42 сесії восьмого скликання Великобагачанської селищної ради від 29.08.2023 року були внесені зміни до Програми «Турбота» про виділення коштів для надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, яких було призвано на військову службу під час мобілізації та по контракту, на особливий період (після 24.02.2022 року), які брали або беруть безпосередньо участь в районах ведення бойових дій (забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони) та цивільним громадянам, загиблих через військові дії російської федерації.

На даний час проведено такі одноразові виплати на заходи Програми:

- 150,0 тис. грн. - на лікування осіб, які мають онкозахворювання;

- 126,0 тис. грн. - на поховання громадян;

- 108,5 тис. грн. - при народженні;

- 33,0 тис. грн. - допомога учасникам бойових дій;

- 120,0 тис. грн. – особам, які отримали поранення, контузії, каліцтва,

одержані під час захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України після 24.02.2022 року;

- 120,0 тис. грн. - сім’ям загиблих військовослужбовців під час несення

служби, в зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну;

- 12,5 тис. грн. – особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС;

- 28,1 тис. грн. - додаткова 50% пільга з оплати житлово-комунальних

послуг членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників та захисниць України;

- 1,8 тис. грн. – дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського

піклування, яким виповнилося 18 років.

Кошти місцевого бюджету виділяються на виконання поточних ремонтів в укриттях закладів освіти, придбання обладнання для укриттів освітніх закладів; забезпечується безкоштовне харчування в закладах освіти для дітей внутрішньо-переміщених осіб та учасників бойових дій.

Тому Великобагачанська селищна територіальна громада не підтримує вилучення військового ПДФО з місцевих бюджетів у державний.