Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Служба у справах дітей запрошує до співпраці осіб, які мають бажання прихистити дітей, що потрапили у складні життєві обставини та стати патронатними вихователями

Дата: 14.08.2023 15:40
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

Що таке послуга патронату

Це «швидка допомога» в громаді для дитини та її сім’ї, яка перебуває в складних життєвих обставинах (СЖО) та не має можливості жити у своїй сім’ї, або тимчасово бути поруч з родичами, знайомими, соціально важливими для дитини особами.

 

Яким дітям може знадобиться патронат:

1)дітям, які за різних обставин тимчасово не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них;

2)дітям, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті;

3)дітям, батьки яких потребують термінового лікування;

4) новонародженим ДІТЯМ, від яких відмовились батьки;

5)дітям, залишеним батьками без догляду;

6)дітям з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю.

 

Патронатний вихователь - це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги патронату, а також:

має позитивний досвід виховання дітей старше 4-х років;

готовий прийти на допомогу «чужій» дитині та підтримати її сім’ю, яка перебуває в складних життєвих обставинах;

має задовільний стан здоров’я, який дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей;

не був засудженими, або позбавленим батьківських прав;

має житло (власне, або в користуванні), де можна тимчасово розмістити патронатну дитину;

разом з добровільним помічником – дорослим членом своєї сім’ї готові пройти професійну тренінгову програму.

 Добровільний помічник - повнолітній член сім’ї чи повнолітня особа, яка проживає на спільній житловій площі із кандидатом у патронатні вихователі, готова пройти навчання і надавати допомогу у догляді за дитиною, влаштованою до сім'ї патронатного вихователя.

Вимоги до житла патронатного вихователя - наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей за місцем свого фактичного проживання.

 

Грошове забезпечення послуги патронату з державного бюджету

Для утримання та забезпечення потреб кожної влаштованої під патронат дитини патронатний вихователь щомісяця отримує соціальну допомогу в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини (станом на 01.01.2023р. на дитину до 6 років: 2272 грн. х 2,5 = 5 680 грн.; на дитину від 6 до 18 років: 2833 грн. Х 2,5 = 7082,50 грн.).

Грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу складає 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на 01.01.2023 – 13 420 грн.); при влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50% .

       

Права та обов’язки патронатного вихователя регулюються статтями 252-256 Сімейного Кодексу України та Договором про патронат над дитиною.

 

За більш детальною інформацією щодо створення патронатного вихователя  звертайтесь до служби у справах дітей  Великобагачанської  селищної ради за адресою: вул. Шевченка, 73, каб. № 15, ІІ поверх. тел. 0668733807.

 

 

 

 Начальник служби у справах дітей                                Надія ОНУПКО

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь