Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Інформує Держпродспоживслужба: Протруєння посівного матеріалу озимого ріпаку – запорука високих врожаїв

Дата: 14.08.2023 14:02
Кількість переглядів: 68

Фото без опису

Незабаром розпочнеться посів озимого ріпаку. За вимогами сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, сівба будь-якої культури є недопустимою без передпосівної обробки насіння спеціальними протруйниками, щоб закласти міцний, здоровий фундамент майбутнього врожаю, дати можливість потужного старту культурі. Про це, говориться в українській народній приказці: «Що посієш — те й пожнеш».

Обробка насіння озимого ріпаку є дуже важливою процедурою, яка передує процесу посіву рослини. Всім відомо, що рослини часто піддаються різним захворюванням. Це стосується і такої сільськогосподарської культури як ріпак. Правильна обробка насіння озимого ріпаку скорочує до мінімуму ймовірність появи різних хвороб, характерних для цієї рослини.

Якісна обробка насіння озимого ріпаку за допомогою спеціальних препаратів допоможе рослині впоратися з несприятливими погодними умовами.

Донедавна в системі захисту сходів рослин озимих культур застосовували протруйники з фунгіцидним діючим компонентом, натомість сьогодні усе більшого поширення набувають інсекто - фунгіцидні препарати, які захищають сходи не лише від хвороб, а також від шкідників.

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області попереджає, що відповідно державних санітарних правил протруювання насіння проводять на спеціальних майданчиках на відстані не ближче 200 м від житлових та тваринницьких приміщень, джерел водопостачання, місць зберігання продуктів харчування, фуражу та приймання їжі та води. Люди, які працюють на протруюванні насіння, обов’язково повинні пройти медичний огляд, спеціальну підготовку навчання працівників, які  безпосередньо виконують роботи пов’язані з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів та інструктаж з правил техніки безпеки і мати при собі під час виконання роботи: посвідчення, свідоцтво, наряд на виконання робіт з пестицидами та працювати тільки в спецодязі, індивідуальних засобах захисту згідно санітарних вимог.

Вибір протруйника насіння для озимого ріпаку слід проводити з урахуванням спектра його фунгіцидної активності та видового складу збудників хвороб, а саме застосовувати тільки ті препарати, що внесені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Рекомендуємо комплексне застосування фунгіцидних і інсектицидних протруйників, регуляторів росту рослин і біопрепаратів при допосівній обробці насіннєвого матеріалу. Слід зазначити, що застосування регуляторів росту вітчизняного виробництва за допосівної обробки насіння значно посилює дію інсектофунгіцидів. В результаті дії регуляторів росту, які застосовуються при підготовці насіння до сівби, збільшується енергія проростання насіння, польова схожість.

Дієвим компонентом загальної технології захисту рослин являється застосування біологічного методу і біологічних засобів (біопрепаратів), особливо в органічному землеробстві, що пояснюється насамперед тим, що широке застосування хімічного методу становить небезпеку для здоров’я людей і порушує екологічні процеси в природі, згубно впливає на корисну мікрофлору та якість сільськогосподарської продукції.

Суть біологічного методу полягає у використанні антагоністичних мікроорганізмів та продуктів їхньої життєдіяльності (вироблених ними метаболітів та індукторів) для пригнічення розвитку збудників хвороб.

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області застерігає, що при закупівлі протруйників, звертайте увагу на оригінальні засоби захисту рослин і  убережіться від закупок фальсифікованих пестицидів.

Пам’ятайте, що застосування належних засобів захисту рослин – це запорука Вашого врожаю!

Застерігаємо! Усі роботи з протруєння насіння озимого ріпаку при застосуванні пестицидів та агрохімікатів слід проводити з дотриманням регламентів їх застосування та вимог техніки безпеки.

 

Державний фітосанітарний інспектор

Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області                    Лариса БІЛОКІЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь