ДОПЛАТА ДО МІНІМАЛЬНОГО СТРАХОВОГО ВНЕСКУ ЗА НЕПОВНІ МІСЯЦІ РОБОТИ

Дата: 22.05.2023 13:56

Відповідно до частини 3 статті 24 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Однак якщо сплачена сума страхового внеску була менша за мінімальну, стаж відповідно зменшується, і для розрахунку пенсії його може не вистачити. Таке може бути, якщо людина працювали неповний робочий день, була прийнята на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнена не останнім днем тощо. У такому випадку можна здійснити доплату до мінімального страхового внеску.

З урахуванням змін, внесених до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, передбачено здійснення доплати до мінімального страхового внеску за відповідний місяць виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати. На сьогодні мінімальний страховий внесок становить 1474 грн. (22% від мінімальної заробітної плати).

Повноту зарахування періодів роботи до страхового стажу можна перевірити, зареєструвавшись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Отже, у разі коли не вистачає стажу для призначення пенсії, особи можуть скористатися своїм правом самостійно здійснити доплату до мінімального страхового внеску.

Відділ забезпечення наповнення бюджету №1

фінансово-економічного управління