Коли і як перерахують пенсії працюючих пенсіонерів цьогоріч?

Дата: 31.03.2023 14:54

Нині на Полтавщині налічується 410,5 тис. осіб пенсійного віку. Майже 100 тисяч з них продовжують працювати.

Кожні два роки пенсіонери, які продовжують офіційно працювати, тобто за них сплачено або вони сплатили єдиний внесок; набувають право на перерахунок пенсії з 1 квітня. Право на перерахунок пенсії визначає страховий стаж, зафіксований на 1 березня року, в якому він проводиться.

Для перерахунку виплат працюючих пенсіонерів обов’язковими є такі умови:

- пенсія призначена за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

- набули не менше 24-х місяців страхового стажу;

- набули менше 24-х місяців страхового стажу, але після призначення пенсії пройшло не менше двох років.

У нинішньому році перерахунок буде проведений після надходження до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомостей про нарахування та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за І квартал 2023 року, тобто, після 10 травня.

Для того, щоб знайти для пенсіонера найбільш вигідні умови, перерахунку підлягатимуть пенсійні виплати за двома напрямками – або лише з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або – у разі доцільності – з урахуванням стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

За прогнозними підрахунками, на Полтавщині перерахують понад 40 тис. пенсій.

Виплата перерахованих пенсій буде проводитись у червні з доплатою за квітень і травень.

Головне управління Пенсійного фонду

України в Полтавській області