Вся правда про фарбування насіння
Протруєння насіння має один аспект, який виглядає не зовсім необхідним. Воно зафарбовує насінину в яскравий колір. Хоча це і виглядає зайвим, але такий ефект виникає не заради краси, а має низку важливих функцій.
Раніше, коли фарбоване насіння тільки почало з’являтися на ринку сільгосппродукції, воно допомагало ідентифікувати фірму-виробника. Кожна з них додавала до своїх протруйників барвник, який відокремлював їхнє зерно з-поміж іншого. Таким барвником розфарбовували лише елітне та суперелітне зерно. Але з часом виробники підробок також почали фарбувати зерно, позбавивши фермерів можливості швидко відрізнити якісне зерно від підробленого.
Але і зараз за допомогою фарбника є можливість відрізнити якісне зерно, тому що для зміни його забарвлення додається високоякісна фарба, яка довго тримається на зерні. Якщо ж при транспортуванні, зберіганні або засипанні у сівалку барвник осипається, то насіння, швидше за все, є фальсифікатом.
Навіщо фарбують насіння?
Якщо ви самі протруюєте зерно, то фарбник допоможе вам дізнатися, наскільки добре оброблене насіння, адже не зафарбовані частини зерна не будуть захищені від хвороб та шкідників. Забарвлене насіння завдяки зменшенню сили тертя між ним краще рухається у сівалці. А це дозволяє отримати більш рівномірний посів, зменшуючи можливість забивання висівних трубок зерном.
Також рівномірність посіву безпосередньо на полі набагато легше визначати, шукаючи в рядку яскраво забарвлене протруйником насіння. Адже, наприклад, чорне насіння ріпаку або соняшника шукати в чорноземі не дуже легко.