Пам'ятайте! За порушення правил пожежної безпеки у лісі – відповідальність.

Дата: 03.05.2022 11:32

Весна – гаряча пора для лісівників. Поряд із активною лісовідновлювальною кампанією лісівники мають бути у повній готовності до початку пожежонебезпечного періоду. Найчастіше лісові пожежі виникають після сходу снігового покриву і тривають до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву.

За лічені хвилини полум’я може знищити або пошкодити лісові насадження, які вирощувалися і доглядалися лісівниками десятки років. В зоні ризику не лише лісові масиви, а й рослинність, дикі тварини, птахи і комахи, які можуть загинути. Через людську необережність поводження з вогнем лісові пожежі є найбільшим лихом для екосистеми.

Не варто забувати події минулого року, коли уся країна побачила наслідки пожеж у лісах на Житомирщині, Луганщині та Харківщині. У нас в області також вогонь знищував ліси. Триває незворотній процес зміни кліматичних умов i наше завдання покращити роботу у напрямку захисту та охорони лісів від пожеж.

Вогонь – ворог екосистеми

Згідно Правил пожежної безпеки в лісах України протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- розведення багать у лісі;

-заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів;

-палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;

-випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що поряд із лісом;

-звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи.

Пам'ятайте! За порушення правил пожежної безпеки у лісі – відповідальність.