Пам'ятайте! За порушення правил пожежної безпеки у лісі – відповідальність.
Весна – гаряча пора для лісівників. Поряд із активною лісовідновлювальною кампанією лісівники мають бути у повній готовності до початку пожежонебезпечного періоду. Найчастіше лісові пожежі виникають після сходу снігового покриву і тривають до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву.
За лічені хвилини полум’я може знищити або пошкодити лісові насадження, які вирощувалися і доглядалися лісівниками десятки років. В зоні ризику не лише лісові масиви, а й рослинність, дикі тварини, птахи і комахи, які можуть загинути. Через людську необережність поводження з вогнем лісові пожежі є найбільшим лихом для екосистеми.
Не варто забувати події минулого року, коли уся країна побачила наслідки пожеж у лісах на Житомирщині, Луганщині та Харківщині. У нас в області також вогонь знищував ліси. Триває незворотній процес зміни кліматичних умов i наше завдання покращити роботу у напрямку захисту та охорони лісів від пожеж.
Вогонь – ворог екосистеми
Згідно Правил пожежної безпеки в лісах України протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі;
-заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів;
-палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;
-випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що поряд із лісом;
-звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи.
Пам'ятайте! За порушення правил пожежної безпеки у лісі – відповідальність.