Відкритий лист селищного голови Сегрія ГОРБАНЯ до Євросіті та Президенту Євросіті

Дата: 15.03.2022 09:26

Президенту Eurocities

меру м. Флоренція

Даріо Нарделла

Шановний пане Нарделла,

перш за все дозвольте висловити вдячність Вам особисто та Eurocities загалом
за солідарність і підтримку українських муніципалітетів, які вже протягом двох тижнів зазнають жахливих людських та матеріальних втрат, що спричинено кривавими злочинами російських загарбників у ході війни проти українського народу.

Мені стало відомо про Вашу ініціативу «Спільна мить солідарності»,
що безперечно є важливим в контексті демонстрації єдності європейських муніципалітетів в їх прагненню неухильно слідувати демократичним принципам та кращим практикам цивілізованого врядування.

Разом з тим, заклик до української діаспори взятися за руки та розділити мить солідарності з представниками російської діаспори у понад 200 містах в 38 країнах, є категорично недопустимим, адже в цей час стикаються з жахливою реальністю війни та гинуть безневинні жінки, діти та цивільні особи.

Сьогодні російські військові злочинно бомблять лікарні, пологові будинки, школи, дитячі садки, жилі райони та житлові будинки, блокують евакуацію населення та постачання гуманітарних вантажів. Наслідок – фізичне знищення цілих міст і містечок України. Подивіться на Маріуполь, Тростянець, Ізюм, Бучу, Ірпінь та інші міста! Це геноцид українського народу! Не кажучи вже про захоплення російськими варварами Чорнобильської атомної електростанції, яку ворог зараз повністю знеструмив. Чи можна собі уявити наслідки цієї ситуації?!

Враховуючи викладене, звертаюся до Вас та Eurocities з проханням, переглянути спосіб виявлення солідарності з народом України, зокрема шляхом максимальної ізоляції країни-агресора та недопущення розповсюдження пропагандистського наративу про братські народи.

Натомість в знак солідарності, пропоную Eurocities з українськими містами провести спільну онлайн-конференцію, результатом якої могло би стати відкрите звернення до світової спільноти та до муніципалітетів рф із закликом до їх мешканців відкрито виступити за припинення війни в Україні – що може стати справжнім проявом солідарності.

З повагою , селищний голова Великобагачанської селищної ради                        Сергій ГОРБАНЬ

President of Eurocities

Mayor of Florence

Mr. Dario Nardella

Dear Mr. Nardella,

First of all, let me thank you personally and Eurocities in general for the solidarity and support of the Ukrainian municipalities, which have been suffering horrible human and material losses for two weeks now, caused by the bloody crimes of the Russian invaders during the war against the Ukrainian people.

I learned about your initiative "Shared Moment of Solidarity",

which is undoubtedly important in the context of demonstrating the unity of European municipalities in their intention to adhere to democratic principles and best practices of civilized governance.

At the same time, the call for the Ukrainian diaspora to join hands and share a moment of solidarity with the Russian diaspora in more than 200 cities in 38 countries is absolutely unacceptable, as innocent women, children and civilians are facing the horrific reality of war and dying.

Today, the Russian army is criminally bombing hospitals, maternity hospitals, schools, kindergartens, residential areas and housing, blocking the evacuation of the population and the supply of humanitarian aid. As a result, entire cities and towns of Ukraine are physically ruined. Look at Mariupol, Trostyanets, Izyum, Bucha, Irpin and other cities! This is the genocide of the Ukrainian people! Not to mention the capture of the Chernobyl nuclear power station by the Russian barbarians. Now the enemy has completely de-energized it. Is it possible to imagine the consequences of this situation ?!

In view of the above, I urge you and Eurocities to reconsider the way of showing solidarity with the people of Ukraine, in particular by isolating the aggressor country as much as possible and preventing the spread of a propaganda narrative about "fraternal peoples".

Instead, in solidarity, I propose that Eurocities hold a joint online conference with Ukrainian cities, which could result in an open appeal to the world community and appeal to Russian municipalities to openly call to stop the war in Ukraine. It will be a real manifestation of solidarity.

Sincerely, Serhiy HORBAN, village head of Velykobagachany village council

Chairman