Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Остерігайтесь фальсифікованих пестицидів !

Дата: 04.02.2022 09:27
Кількість переглядів: 302

Фото без опису

Остерігайтесь фальсифікованих пестицидів !

 

     В умовах нарощування виробництва сільськогосподарської продукції , зростає необхідність щодо застосування засобів захисту рослин. На даний час в «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» (офіційний документ) зареєстровано більше 3000 препаратів вітчизняного та іноземного виробництва, які пройшли державні випробування. Державні випробування проводять для мінімізації шкідливого впливу пестицидів на довкілля та здоров’я людини, а також забезпечення високої біологічної ефективності цільового використання препаратів за умови додержання регламентів їхнього застосування та відповідності державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам.  На моє глибоке переконання із даної кількості зареєстрованих препаратів можна зробити вибір на будь який смак, як оригінальних препаратів так і генериків   в різному ціновому діапазоні. На це слід звернути особливу увагу суб’єктам господарювання які застосовують пестициди і не піддаватися на умовляння та різні обіцянки «бізнесменів»  про можливість придбати препарат за півціни з чудодійною властивістю. Погоджуючись на такі умови Ви в першу чергу наражаєте себе на небезпеку та на претензії збоку контролюючих і правоохоронних органів. В підсумку омріяна вигода може обернутися значними збитками та великими неприємностями. Адже виходячи з економічної доцільності жоден товар не може бути реалізований нище собівартості . Тому препарати запропоновані за  ціною значно нижчою за решту пропозицій це однозначно фальсифікат .

     Згідно чинного законодавства фальсифіковані пестициди - продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.

     З кожним роком зростає непоправна шкода, завдана фальсифікованими засобами захисту рослин аграріям, які застосовують контрафактну продукцію. Цієї шкоди також зазнають всі споживачі кінцевої сільськогосподарської продукції, котрі стають заручниками і потенційними жертвами небезпечних пестицидів.

     На відміну від зареєстрованих препаратів, які перед тим, як потрапити на ринок, проходять всі етапи реєстраційних випробувань та досліджень, то нелегальні – залишаються поза межами перевірок на відповідність нормативним документам і тому непридатні до використання. Підробки становлять велику загрозу для фермерів, пошкоджуючи посіви та підриваючи їхню репутацію, а також наражаючи людей на небезпеку під час внесення.

             Основні види підробок:

             - продаж генериків під назвою оригінальних препаратів;

             - нелегальне фасування оригінальних продуктів;

             - відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми;

             - зниження вмісту діючої речовини;

             - продаж замість оригінального препарату невідомих речовин

     Виробники фальсифікатів дуже швидко вдосконалюють своє виробництво слідом за компаніями – оригінаторами. Вони почали використовувати діючі речовини, аналогічні оригінальним, тару, копіювати захисні елементи – голограми тощо.  Найбільш чутливими до підробок є ринок дрібної розфасовки, кількість підроблених препаратів, призначених для роздрібного продажу населенню перевищує 55%. Причому препарат може бути як ефективним, так і не дуже ефективним. Порошкоподібні препарати підробляють додаванням пилоподібних наповнювачів або повною заміною препарату. Водорозчинний і водно – суспензійний концентрати, водний і водно -  спиртовий розчини підробляють, використовуючи воду та спирт. Емульсії та суспензії розводять технічними оливами або порошками.

    Найстрашніше у фальсифікатах – невідомі, невивчені домішки, які можуть бути дуже токсичними і мати тривалу післядію, тобто пригнічувати культуру, яка буде висіватись в наступному сезоні.

Наслідки застосування фальсифікованих  пестицидів:

 -  часткова або повна втрата врожаю;

      - накопичення залишків небезпечних речовин у харчових продуктах, що загрожує здоров’ю споживачів;

-  погіршення родючості ґрунтів;

-  шкода здоров’ю працівника під час внесення препарату;

-  зіпсована репутація фермера як постачальника якісної та безпечної продукції;

-  суттєві матеріальні збитки;

-  вроджені каліцтва;

-  відсутність ефекту бажаної дії від підроблених гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів;

-  забруднення навколишнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод

       Щоб уникнути придбання фальсифікованого препарату необхідно:

 купувати пестициди  лише в спеціалізованих магазинах  по продажу засобів захисту рослин та насіння, в офіційних дистриб’юторів відомих фірм -виробників, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів;

  •   знати, що роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару;
  •   під час купівлі препаратів вимагати у продавця сертифікат якості та товарний  (касовий) чек;
  • звертати особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці:  голограма, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти з упаковки неушкодженою;
  • знати, що інформація на етикетці має бути надрукована українською мовою, із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номера партії,  ваги або об’єму, дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника і його адреси, регламенту застосування;
  •  дата виробництва тари (каністри), що зазначена на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри (тобто самої речовини).

 

    Використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів є порушенням законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

Тому перед тим , як погоджуватись на сумнівні пропозиції слід добре подумати.

 

 Провідний спеціаліст відділу  фітосанітарної безпеки                                                   

 Миргородського районного управління                                                                                     Головного управління Держпродспоживслужби

 в Полтавській області                                                                                               Щербак В.В.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь