Миргородське РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області інформує, що станом на 20 грудня на території Великобагачанської, Білоцерківської та Гоголівської територіальних громад виникло 58 пожеж, на яких загинуло двоє громадян.
Миргородське РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області інформує, що станом на 20 грудня на території Великобагачанської, Білоцерківської та Гоголівської територіальних громад виникло 58 пожеж, на яких загинуло двоє громадян.
15.02.2021 року – пожежа господарської будівлі с. Поділ. Пожежею знищено господарську будівлю. Внаслідок пожежі загинув власник. Причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі.
16.10.2021 року - господарська будівля с. Андрущено Миргородського району. Внаслідок пожежі загинув власник. Причина пожежі – необережність під час паління.
У зв'язку із зниженням температури повітря, кількість пожеж на відкритих територіях зменшилась, натомість почастішали пожежі в житловому секторі.
Протягом грудня 2021 року:
05.12.2021 року - пожежа в житловому будинку с. Степанівка Миргородського району. Пожежею пошкоджено житловий будинок та знищено майно власника.
07.12.2021 року - пожежа в житловому будинку смт. Велика Багачка Миргородського р-ну . Пожежею пошкоджено житловий будинок та знищено майно власника. Причина пожежі – необережність під час паління.
19.12.2021 року – пожежа в житловому будинку, смт. Велика Багачка, Миргородського району. Пожежею пошкоджено житловий будинок та знищено майно власника. Причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі.
Основними причинами виникнення пожеж є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації приладів опалення, порушення правил експлуатації електрообладнання та необережне поводження з вогнем.
Тому, Миргородське РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області закликає населення дотримуватися правил пожежної безпеки.
Щоб уникнути лиха та захистити свою оселю й життя від пожеж, слід виконувати наступні правила безпеки:
1. При експлуатаціх електричних приладів:
- не користуйтеся пошкодженими або саморобними електроприладами;
- доручайте ремонт електроприладів лише спеціалізованим майстрам;
- щоб уникнути перевантаження електромережі, не вмикайте в одну розетку за допомогою "трійників" декілька потужних електроприладів;
- не використовуйте в електролічильниках та електроприладах замість стандартних запобіжників так звані "жучки";
- виходячи з дому або лягаючи відпочивати, не залишайте електричні прилади підключеними в розетку, навіть з вимкненим вимикачем.
2. При експлуатації приладів опалення:
- відстань від внутрішньої поверхні печі або димаря до дерев'яних конструкцій будинку повинна складати не менше 40 см;
- димарі повинні виходити над покрівлею будинку не менше, ніж на 0,5см;
- розділка між димарем і дерев'яними конструкціями покрівлі повинна бути не менше 12 см, а довжина перекидних рукавів на горищах не перевищувати 2м;
- на підлозі біля дверцят топки печі має бути металевий лист розміром 50х70см;
- меблі, дрова та інші спалимі речі слід розташовувати на відстані не менше 1 м від печей та газових котлів;
- щоб своєчасно виявити тріщини, димарі та печі повинні бути побілені;
- попіл та вуглики слід викидати в безпечне місце не ближче 15м від будівлі;
- не можна перекривати засувкою димар, поки в печі горять або тліють вуглики.
Забороняється доручати дітям доглядати за ввімкненими електроприладами, розпаленими печами та газовими котлами.
20-22 грудня працівниками Миргородського Миргородського РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області та виконавчого комітету селищної ради проведено комплексне відпрацювання населених пунктів територіальної громади щодо попередження виникнення пожеж в житловому секторі.