Рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в Україні

Дата: 30.08.2021 13:19

Рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в Україні

Станом на 27 серпня 2021 року в усіх областях України зберігається «зелений» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Проте відмічається поступове зростання захворюваності, особливо в Луганській, Чернівецькій областях та місті Києві.

За тиждень із 20 до 27 серпня в Україні виявили 9 977 нових випадків COVID-19, зокрема, захворіли 625 дітей та 196 медичних працівників. Госпіталізували 4 733 людей, летальних випадків — 264. Одужали 5 564 людей.

Рівень захворюваності в Україні становить 43 випадків на 100 тис. населення при визначеному показнику зеленого рівня 75 на 100 тис. населення. Тоді як минулого тижня цей показник становив 38 випадок.

Найнижчий рівень захворюваності у Кіровоградській — 10 випадків на 100 тис. населення, у Закарпатській — 12, у Волинській області — 16, в Миколаївській — 25, у Львівській— 27. Найвищий рівень в Луганській області — 97, в Чернівецькій — 92, у Києві — 82.

Рівень госпіталізацій по країні на 27 серпня складає 10,9 випадків на 100 тис. населення при визначеному показнику 60 на 100 тис. населення. Середня завантаженість ліжок з киснем — 12,6 % при граничному показнику 65%.

За весь час пандемії в Україні:

захворіло — 2 280 203 людей;

одужало — 2 204 682 людей;

летальних випадків — 53 632;

проведено ПЛР-тестувань — 11 903 521.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 5 208 200 людей, з них отримали 1 дозу — 5 208 198 людей, повністю імунізовані та отримали 2 дози — 2 976 929 людей. Загалом проведено 8 636 045 щеплень проти COVID-19.

Докладніше про ситуацію станом на 27 серпня

Оперативні дані в розрізі областей

Наголошуємо, що всім необхідно й надалі дотримуватися елементарних протиепідемічних вимог — носіння масок та дотримання дистанції, адже від цього залежить чи станеться підйом захворюваності в Україні.

Важливо вакцинуватися, особливо людям із груп ризику — людям, старшим 60 років, із супутніми захворюваннями, як-то онкологічні недуги, серцево-судинні захворювання, діабет, а також рідним та людям, які проживають із ними або доглядають за ними. Усі вакцини, які використовує Україна, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, є безпечними та захищають від важкого перебігу, ускладнень та смерті від COVID-19. Перелік місць, де можна вакцинуватися від COVID-19.

Щоб уберегтися від COVID-19:

Мийте руки з милом або користуйтеся засобом для дезінфекції рук, який містить щонайменше 70% спирту.

Дотримуйтеся дистанції з людьми понад 1,5 м.

Уникайте скупчень людей і закритих приміщень із поганою вентиляцією. Якщо такої можливості немає, вдягніть маску.

Не торкайтеся очей, носа й рота на вулиці, у транспорті або магазині.

Кашляйте та чхайте в згин ліктя або прикривайте рот і ніс серветкою, яку одразу ж викидайте.

Вацинуйтеся!

Слідкуйте за своїм здоров’ям, і якщо з’являються симптоми захворювання, невідкладно звертайтеся до лікаря, за потреби дотримуйтеся самоізоляції.