Безпека людини понад усе!

Дата: 12.08.2020 11:23

Якщо хворий з респіраторним захворюванням  підозрює у себе коронавірусну інфекцію (тобто мав зв'язок з родичами чи знайомими, що повернулися з-за кордону, сам відвідував інші країни):

1) зв’язується із сімейним лікарем по телефону та повідомляє йому про свій стан; САМОСТІЙНО ЛІКАРНЮ НЕ ВІДВІДУЄ!!!

2) сімейний лікар викликає до такого хворого швидку медичну допомогу;

3) до хворого виїжджає спеціалізована (із засобами індивідуального захисту) медична бригада та госпіталізує його в інфекційне відділення м. Кременчука для обстеження та лікування.

Як себе захистити від вірусних інфекцій:

- часто та ретельно мийте руки з милом (упродовж 20 секунд) чи обробляйте антисептичними засобами (вміст спирту не менше 60-80 %);

- уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ, з тими, хто має симптомами застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра;

- термічно обробляйте продукти, не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця;

- уникайте дотиків до свого обличчя, не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота;

- вчасно звертайтеся до лікаря, у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря;

- зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям, повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму;

- пийте достатньо теплої рідини;

- провітрюйте та зволожуйте приміщення;

- уникайте скупчення людей, обмежте та зведіть до мінімуму відвідування магазинів, торгових центрів, розважальних закладів, поїздки у громадському транспорті тощо.