Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Легальна зарплата - надійна пенсія

Дата: 29.07.2020 14:12
Кількість переглядів: 827

    Коли настає пенсійний вік і потрібно оформляти пенсію, багато хто дізнається, що її розмір є набагато меншим, ніж розраховували, а для декого взагалі втрачено право на призначення пенсії.

    Чому таке відбувається? 

    Що потрібно робити щоб не потрапити в таку ситуацію?

    Сьогодні це питання актуальне як ніколи. Адже, якщо людина отримує велику зарплату,  це ще не  є гарантією високої пенсії:  заробітки з яких не були сплачені страхові внески до Пенсійного фонду, не беруться до уваги під час визначення права на пенсію та розрахунку розміру пенсії. До того ж для багатьох наших громадян, нажаль є нормою отримання зарплати в “конвертах”. Такий нелегальний заробіток  не хвилює пересічного громадянина на початку трудового шляху.  Лише з наближенням пенсійного віку виникають думки про легальний розмір заробітної плати, але час вже втрачено.

     Ось і виходить, що начебто працювали, а права на пенсію немає, або її розмір незначний. 

     Періоди трудової діяльності  до 1 січня 2004 року зараховуються до стажу на підставі записів трудової книжки та інших додаткових документів. Увесь трудовий стаж який був у людини до 2004 року, автоматично перетворюється в страховий стаж . Фактично за цей період трудовий стаж перейменували  в страховий .  Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж і робити це в єдиний спосіб — сплачувати страхові внески.

    Отже якщо заробітна плата отримується в “конверті”, не сплачуються страхові внески, то ні цей стаж, ні зарплата не будуть враховані для обчислення пенсії.

    Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахування єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець, щоб виключити можливість наявності помилок , неточності і недостовірності даних та мати впевненість на одержання справедливо заробленої пенсії.

     Це можна зробити двома способами: особисто звернутись до управління Пенсійного фонду України та одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати , щомісячного розміру сплачених внесків та страхового стажу, або не виходячи з дому скористатись електронним сервісом — веб-порталом Пенсійного фонду України  portal.pfu.gov.ua             

 

 Головний спеціаліст відділу забезпечення

 наповнення бюджету №3

 Головного управління Пенсійного фонду

 України в Полтавській області                                           Віталій ШЕВЧЕНКО

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь