Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Увага!  Роз'яснення щодо завершення навчального року в закладах освіти  Великобагачанської ОТГ

Дата: 29.04.2020 11:34
Кількість переглядів: 670

Шановні вчителі та батьки учнів!

         Ми наближаємося до завершення 2019-2020 навчального року.

 Цей навчальний рік, безумовно, увійде у підручники історії. У надзвичайних умовах жорстких карантинних заходів опинився увесь світ, у тому числі й система освіти, яка є значною частиною суспільного життя. Масове дистанційне навчання в умовах ізоляції стало викликом для усіх: освітян, студентів, дітей, батьків. За вчительською традицією ми з вами ще зробимо аналіз цього уроку. Стресові ситуації часто стають поштовхом до рішучих змін. Ми вже збираємо ваші кращі напрацювання, набуті в складних умовах, ставимо завдання перед собою. Велика частина педагогічних колективів у короткі терміни успішно освоїла  до цього невідомі онлайн сервіси для дистанційного навчання.

Дякуємо батькам, які стали нашими союзниками у налагодженні дистанційного навчання і змогли у стислі терміни забезпечити дітей потрібними ґаджетами, підтримують їх та педагогів у цьому незвичному освітньому процесі. Дякуємо дорослим, які тримають зв'язок з учителем, технічне забезпечення якого іноді менше за можливості учнів.

   Історія масового дистанційного навчання в умовах карантину ще не завершилася. Попереду цілий місяць навчання, а далі - завершення 2019-2020 навчального року. І яким він буде, залежить тільки від нас з вами, від злагодженості наших дій, педагогічної мудрості та витривалості.

Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради, ґрунтуючись на нормативних документах МОН (Порядок переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів загальної середньої освіти), пропонує діяти наступним чином:

- здійснити підсумкове оцінювання у 2019-2020 навчальному році з урахуванням результатів очного навчання у І семестрі, січні-березні 2020 року та результатів дистанційного навчання в період карантинних обмежень. Проведення для учнів будь-яких додаткових випробувань наприкінці навчального року, як «дистанційних перевірочних робіт, усних опитувань», не передбачено чинним законодавством;

-  виставити річні оцінки у класні журнали у період не пізніше 6 робочих днів після завершення ІІ семестру (відповідно до шкільних наказів про структуру 2019-2020 навчального року) та можливості фізичного повернення педагогічних працівників до приміщень закладів освіти;

-  прийняти до 01.07.2020 року педагогічною радою рішення про переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу;

-  перевести до наступного класу учнів, які з різних причин не були охоплені дистанційним навчанням у період карантину, та розробити для кожного з них індивідуальні навчальні плани щодо засвоєння пропущеного навчального матеріалу (індивідуальний навчальний план затверджується директором до початку наступного навчального року);

- організувати роботу з такими дітьми за індивідуальним навчальним планом до 01.07.2020 у разі відкриття шкіл у червні 2020 року та фізичної присутності дитини, підтвердження можливості перебування учня в дитячому колективі, а також згоди батьків. Таким чином, навчальні досягнення учнів можуть бути оцінені за поточний навчальний рік до кінця 2019-2020 навчального року. У разі неможливості повернення учня до закладу освіти в період до 01.07.2020 освоєння ним пропущеного матеріалу за індивідуальним навчальним планом буде забезпечено  у 2020-2021 навчальному році.

Щодо видачі свідоцтва досягнень, табеля навчальних досягнень та свідоцтва про базову середню освіту учням 1-10-х класів:

- свідоцтва досягнень учнів 1, 2-х та 3-х (пілотних) класів, табелі навчальних досягнень учнів 3-8-х, 10-х класів заповнюються класними керівниками самостійно після проведення семестрового та річного оцінювання. Учням, які продовжують навчання у цьому закладі, вищезазначені документи направляються в електронному вигляді з подальшим врученням оригіналу документа на початку нового навчального року;

-  річне оцінювання випускників 9-х класів, звільнених від ДПА (наказ МОН), здійснюється на підставі результатів І семестру, очного навчання упродовж січня-березня та результатів дистанційного навчання. Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти рекомендуємо завершити до 15 червня.

 Організувати видачу свідоцтв після прийняття Урядом рішень про зняття певних карантинних обмежень для здобувачів освіти та з дотриманням регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки.

Для випускників 11-х класів пропонуємо після завершення карантинних обмежень організувати додаткові консультації з предметів, обраних ними для проходження ДПА у формі ЗНО. Зважаючи на те, що після завершення карантинних обмежень необхідно дотримуватися чіткого регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки, такі консультації можуть проводитись за наявності підтвердження задовільного стану здоров’я учня та створення відповідних умов для навчання (засоби індивідуального захисту, малими групами, забезпечення дистанції тощо).

Щодо зарахування (переведення) учнів до закладів загальної середньої освіти.

      Зарахування до будь-якого класу, як правило, здійснюється до початку навчального року. Враховуючи особливості завершення 2019-2020 навчального року (карантинні обмеження), прийом заяв та документів до 1-х класів розпочнеться після завершення карантинних обмежень для закладів освіти.

Прийом документів до  5-х класів закладів загальної середньої освіти  та 10-х класів розпочнеться після видачі учням відповідних документів про освіту. Заклади освіти та батьків буде повідомлено додатково. Проте, інформацію про  кількість майбутніх 10-х класів та 5-х класів закладів загальної середньої освіти  необхідно розмістити на шкільних сайтах до 12 травня.

Питання щодо організації роботи пришкільних таборів буде розглянуто після прийняття Урядом рішення про зняття карантинних обмежень. Нам необхідно бути готовими до можливого відкриття пришкільних таборів за умови забезпечення вимог Регламенту санітарно-епідемічної безпеки. Нагадуємо, що згідно зі ст. 23 Закону України «Про освіту» заклади загальної середньої освіти мають автономію у прийнятті організаційних рішень.

Шановні батьки! Ми разом з вами та нашими дітьми проходимо непростий, часто стресовий шлях дистанційного навчання та спілкування.

 Дякуємо за ваше терпіння! Радіємо з того, що ви допомагали і далі допомагаєте своїм дітям  і вчителям. Ми знаємо, що нам ще не все вдалося.  Та і масове навчання у системі соціального обмеження є неприродним  для людства. Більшість з нас залишиться прихильниками очної системи виховання та навчання дітей. У той же час хочемо запевнити вас, що залишаємося вашими партнерами та з нетерпінням очікуємо на повернення наших вихованців до закладів освіти.

Усі учні за результатами навчання у 2019-2020 навчальному році отримають підсумкове (семестрове, річне оцінювання) та будуть переведені до наступного класу без додаткових контрольних випробувань (дистанційні перевірочні роботи та усні опитування) до 01.07.2020р.

За Вашою дитиною (у разі потреби) зберігається право на апеляцію оцінки з того чи іншого предмета.

Якщо Ваша дитина за будь-яких сімейних обставин не була охоплена дистанційним навчанням у період карантинних обмежень, вона буде переведена до наступного класу. Вчителі допоможуть їй опанувати пропущений навчальний матеріал за індивідуальним навчальним планом у період до 01.07.2020р. або у новому 2020-2021 навчальному році.

«Вхідне оцінювання учнів» на початку 2020-2021 навчального року в закладах освіти  громади не буде здійснюватися, оскільки таке оцінювання не передбачено чинними нормативними актами.

 

Бережіть себе та своїх близьких!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь