ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО: ЩО РОБИТИ І КУДИ ЗВЕРНУТИСЬ

Дата: 01.04.2020 14:03

Під час карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу багатьом людям рекомендується працювати дистанційно, щоб уникати скупчення людей. Хоча дім багато хто вважає найбезпечнішим місцем, та для жертв домашнього насильства це далеко не так. У групі ризику зараз знаходяться не тільки сім'ї, де раніше були зафіксовані випадки домашнього насильства, а й ті, де хтось тимчасово втратив роботу або заробіток, сім'ї зі складною фінансовою або житловою ситуацією, або сім'ї, де є літні чи недієздатні люди. Все це, помножене на психологічний тиск у період карантину, може викликати агресію і напруження в сім'ї.

Виконавчий комітет Великобагачанської селищної ради на виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 (зі змінами) «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з метою упередження випадків вчинення домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми під час проведення карантину на території  Великобагачанської об’єднаної територіальної громади, розміщує телефони «гарячих ліній» спеціально уповноважених та інших органів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:

• Онупко Надія Петрівна, начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради: 066 873 3807;

• Беркало Віктор Миколайович, заступник селищного голови, відповідальна особа за напрямок запобігання та протидії домашньому насильству на території Великобагачанської селищної ради: 0959245525;

• Лобур Олександр Миколайович, в.о. старости Якимівського старостинського округу: 0997622571;

• Гордусенко Лідія Володимирівна, в.о. старости Багачанського Першого старостинського округу: 0662989965;

• Большачкова Ніна Віталіївна, в.о. старости Степанівського старостинського округу: 0661418784;

• Філіпенко Лідія Миколаївна, в.о. старости Радивонівського старостинського округу: 0667267132.

• Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;

• Національна дитяча «гаряча лінія»: 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;

• Гаряча лінія для жертв домашнього насильства: 15-47;

• «Гаряча лінія» безоплатної з надання правової допомоги: 0-800-213-103;
  • Оперативна лінія Національної поліції України: 102;

Якщо ви знаєте, що серед ваших сусідів є проблемні сім'ї або сім’ї з недієздатними чи літніми людьми, то, ставши свідком можливого домашнього насильства, одразу ж телефонуйте на «гарячі лінії» допомоги. Так ви зможете врятувати їм здоров'я, а може, і життя.