Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Про що необхідно пам’ятати, зважаючи на грип?

Дата: 17.12.2019 13:11
Кількість переглядів: 951

 

 Грип та ГРВІ починаються раптово і бурхливо, супроводжуються лихоманкою, головним, м’язовим, суглобними болями, підвищеною температурою, отруєння організму вірусними білками.
    Інфікуватися можна не тільки при чханні і кашлі хворого та користуючись його речами, а й перебуваючи в приміщенні чи транспорті, де нещодавно знаходився хворий.
  Грип небезпечний, насамперед, своїми ускладненнями особливо для дітей, осіб похилого віку та з хронічними захворюваннями. Найбільш часті ускладнення - легеневі, які спостерігаються в 10-15%, особливо у дітей до 2-х років. Бактеріальна суперінфекція, яка нерідко виникає при грипі, може призвести до розвитку синдрому токсичного шоку. Нерідкими ускладненнями є синусити, отити, ангіни, менінгіти тощо.
    Грип провокує загострення хронічних захворювань легенів, серцево-судинної, ниркової та ендокринної систем. Небезпечний грип для вагітних жінок. Від моменту попадання вірусу в організм до прояву перших ознак хвороби проходить всього 1,5-2 доби, що обумовлено високою швидкістю розмноження вірусу.
    З метою профілактики та лікування захворювань на грип та ГРВІ використовують антивірусні препарати. В осінньо-зимовий період застосовують загальнозміцнюючі препарати. Такі заходи профілактики орієнтовані в основному на корекцію імунного стану. Рекомендується постійне проведення загальновідомого комплексу загартовуючих процедур, самомасажу, ранкової гімнастики, застосовують засоби нетрадиційної ( народної) медицини.
    Лікування грипу є складною проблемою і повинно визначатися тільки лікарем.. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно.
    Високоефективними є рекомендації загальної санітарно-гігієнічної спрямованості, яких зокрема, необхідно дотримуватись у період підвищення захворюваності:
•    Часто мити руки з милом, особливо після відвідування вулиці ( ВООЗ рекомендовано мінімум 15 сек.., можна застосовувати одноразові серветки із дезінфікуючими компонентами або компонентами спирту, викидати обов’язково у визначені для цього місця - урни);
•    Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), коли кашляєте та чхаєте;
•    Якщо почуваєте себе погано піднімається температура, з’явилися симптоми грипу та ГРВІ - зверніться до лікарів;
•    Піклуйтесь про своє здоров’я, а також про здоров’я оточуючих, оскільки інфікована людина - джерело інфекції.
Специфічний засіб профілактики - вакцинація населення, що у всьому світі є основним захистом від грипу.
     Вакцинація проти грипу не відноситься до обов’язкових щеплень. Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, актуальним є проведення щеплень контингентів, які мають підвищений ризик інфікування, виникнення ускладнень та з метою індивідуального захисту.


В.І.Костенко, лікар по загальній гігієні Великобагачанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області
 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь