Великобагачанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Конкурс публікацій про децентралізацію

Дата: 17.07.2017 14:40
Кількість переглядів: 791

Реформування місцевого самоврядування та                                                      територіальної організації влади.

       Децентралізація – один з реальних кроків до розвитку територій.

   9 травня 2015 року був прийнятий Закон України « Про добровільне об’єднання територіальних громад» , який дозволив органам місцевого самоврядування об’єднуватись у  територіальні громади. На сучасному рівні розвитку України, як демократичної правової держави, дуже важливу роль відіграє саме реформування у напрямку децентралізації влади. Завданням даного реформування є спроможність органів місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати різні питання місцевого значення. Йдеться про наділення територіальних громад більшими ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів.                                                                                                                                                                                                                                              

    Часте питання виникає у звичайних громадян: « А що ж зміниться?». Перерахуємо плюси даної реформи:  об’єднані громади виходять на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом, фінансування стане прямим від держави до громади. При встановленні орендної плати за землю громада може змінити ставку і привести її до загальнодержавного рівня  з вигодою для свого бюджету. Об’єднані територіальні громади стають привабливими для багатьох міжнародних донорських проектів, де пропонується допомога різного рівня - від консультацій до конкретних надходжень у бюджет громади. Ми перерахували лише невелику частину плюсів, які чекають на громади, що об’єднались. Але давно відомо, що будь яка дія має не тільки позитивні наслідки, а й деякі негативні. Не стала винятком і децентралізація в Україні, тому перерахуємо деякі недоліки даного Закону. Однією з проблем є кадровий голод новостворених виконкомів, бо їхня робота в об’єднаних громадах передбачає більшого обсягу знань та досвіду. Сільські ради з невеликою дохідною частиною бюджету, які об’єднаються, залишаться на тому рівні розвитку що і зараз . І, мабуть, найголовніша - проблема це страх громадян перед об’єднанням, тому що Закон передбачає оптимізацію соціальної сфери: об’єднання шкіл, дитячих садочків, ФАПів, сільських рад, де вони раніше отримували адміністративні послуги. Але це не так - скорочення не обов’язкове, держава передає право громаді самій вирішувати, які структурні підрозділи їм утримувати і в якій кількості, та на чому економити власні ресурси.

  Підбивши підсумки, можна сказати, що успішна реалізація реформи самоврядування потребує подальшої  законодавчої роботи - зокрема забезпечення розширених повноважень громад та органів місцевого самоврядування, що їх представляють. 2017 рік повинен стати переломним у реформуванні, але цей перелом може мати непередбачені наслідки . Та нашій державі потрібен тільки успіх, який вже не за горами. Будемо щиро вірити і робити все можливе для того, щоб результатом реформи з децентралізації влади в Україні  стала нова форма демократичної моделі управління, направлена на посилення ролі територіальних громад, що дасть змогу їм отримати значний об’єм повноважень  та контроль над власними справами, і що впровадження цих процесів в свою чергу сприятиме посиленню демократії в державі та підвищенню її рівня стабільності.

    

 

      ПІДГОТУВАВ : Семенюта Сергій

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь