Захарченко Олександр Миколайович

Дата: 19.06.2024 09:49

Олександр Миколайович Захарченко народився в селищі Велика Багачка 9 вересня 1978 року. З 1983 року проживав в с.Байрак, де у 1993 році закінчив місцеву школу. Навчався в Красногорівському ПТУ-49, у 1996 році був призваний до лав ЗСУ, проходив службу у м.Харків. За зразкову службу Олександру Миколайовичу було присвоєно звання молодшого сержанта. Після закінчення служби працював у бурових компаніях.

У 2000 році зустрів свою долю – Лесю та одружився. Подружжя в любові та злагоді виховувало 6 діточок: Жанну, Ростислава, Соню, Колю, Ніку та Сашу.

На жаль, всі мрії, плани та задуми перекреслила страшна і жорстока війна…

10 листопада 2022 року Олександра Миколайовича призвали до лав ЗСУ. Як батько багатодітної родини він мав право не йти, але не роздумуючи взяв зброю до рук і став на захист своєї родини, громади, всієї України.

Олександр воював на передових позиціях в Донецькій області.

З 10 листопада цього року розпочалися дуже важкі бої з агресором.

20 листопада в ближньому бою з ворогом Олександр отримав тяжкі поранення. Після бою побратимам вдалося вивезти Олександра до госпіталю, де йому надали першу допомогу.

22 листопада Олександра госпіталізували до обласна клінічна лікарня імені І. І. Мечникова в м.Дніпро, де лікарі, рятуючи життя Героя, зробили 9 складних операцій.

4 грудня пораненого перевели на лікування до КНП "Олександрівська клінічна лікарня м. Києва", де він переніс ще 3 операції. Але, на жаль, боротьба лікарів зі смертю не дала результату – 7 грудня серце Героя зупинилося